Styczeń w Puchatku

Styczeń minął głównie pod znakiem przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia w życiu naszego przedszkola – do Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji wszyscy uczyli się wierszyków i piosenek, oraz własnoręcznie przygotowywali upominki. Do organizacji święta włączyli się nasi Rodzice, którzy przygotowali piękne stroje na przedstawienie, któreKangurki i Puchatki wystawiły w lutym.

Kraina Lodu

W styczniu grupa Starszaków została zaproszona do Przedszkola Słoneczna Kraina na przedstawienie „Kraina Lodu”. Wyprawa była ciekawanie tylko ze względu na samo przedstawienie, ale także z powodów sportowo-zdrowotnych. Bowiem 15 styczniaPuchatki wyruszyły do zaprzyjaźnionego przedszkola pieszo i w taki sam sposób wróciły. Brawo dla naszych piechurów!

Masaż Shantala

17 stycznia odwiedziła nas zaprzyjaźniona Mama, która przeprowadziła we wszystkich grupach ćwiczenia relaksacyjne – masaż Shantala.

Dzieci w parach pod kierunkiem instruktorki wykonywały wzajemnie masaże. Masaż Shantala w głównej mierze opiera się na technice głaskania.Przynosi wiele korzyści zdrowotnych: sprzyja relaksacji, wzmacnia odporność oraz usprawnia pracę układu pokarmowego. Kontakt fizyczny sprzyja bliskości, budowaniu więzi, wzmacnia poczucie własnej wartości. Były to bardzo przyjemne i wyciszające zajęcia, podczas których dzieci wykazały się cierpliwością i łagodnością w stosunku do siebie nawzajem.

Bal Karnawałowy

18 stycznia odbył się w naszym przedszkolu Bal Przebierańców. Zarząd nad kolorową gromadą - pełną przedziwnych stworów, zwierząt oraz fantastycznych bohaterów filmów i bajek – objęli aktorzy Teatru Fantazja. Pod ich wodzą dzieci wymyślały nowe kroki i ruchy taneczne, brały udział w konkursach i zawodach tanecznych. W przerwie pozowaliśmy do pamiątkowych zdjęć i nabieraliśmy sił do dalszej zabawy. A wszyscy - bez wyjątku - wyśmienicie się bawiliśmy.