Październik w Puchatku 

Pasowanie na przedszkolaka

2 października odbyła się wzruszająca uroczystość Pasowania na przedszkolaka. Z tej okazji Maluszki - Tygryski z przejęciem i wielkim zaangażowaniem przedstawiły swoim starszym kolegom i koleżankom krótki występ artystyczny. Śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, których nauczyły się w ciągu miesiąca w naszym przedszkolu. Pani Dyrektor z wielkim wzruszeniem pasowała każdego Tygryska kolorową kredką. Wszystkie Maluszki były bardzo dumne ze swoich dyplomów, a nasza społeczność jeszcze bardziej. Do grona pasowanych przedszkolaków dołączyły także dzieci ze starszych grup, które przybyły do naszego przedszkola i nie złożyły jeszcze przysięgi pasowania. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Autochodzik

3 października gościliśmy Strażników Straży Miejskiej, którzy odwiedzili nas w ramach akcji Autochodzik dotyczącej zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. W trakcie zajęć dzieci miały okazję ćwiczyć umiejętność „czytania” znaków drogowych, poznania - również przypomnienia - zasad poruszania się po drodze. Przy wykorzystaniu zestawu Autochodzik każdy mógł praktycznie wyćwiczyć bezpieczne zachowania przy przejściu dla pieszych. Przy okazji można było rozwijać sprawność manualną oraz koordynację ruchową jako pieszy, rowerzysta oraz kierowca samochodu. Za tak atrakcyjną lekcję bezpieczeństwa serdecznie dziękujemy!

Święto pieczonego ziemniaka i kiełbaski

15 października dzieci z grupy Kangurków świętowały Dzień Pieczonego Ziemniaka i Kiełbaski. Przedszkolaki z apetytem zajadały smakołyki pieczone w ogniu, wesoło bawiły się i śpiewały. Dym z ogniska wyciskał niektórym łezki, ale zabawa i tak była świetna. Średniaczki zaprosiły na ognisko swoich starszych kolegów z grupy Puchatków , które także samodzielnie piekły kiełbaski.

Wycieczka do TVP3 w Gdańsku

16 października Kangurki wybrały się z wizytą do TVP3 w Gdańsku. Podróż autobusem miejskim wszystkim przypadła do gustu. W budynku regionalnej telewizji czekał na dzieci pan Mateusz, który bardzo ciekawie opowiadał o pracy prezenterów, kamerzystów, dźwiękowców i oświetleniowców. Pokazał średniaczkom jak wygląda studio nagraniowe i samochód transmisyjny, a także zapoznał z dawnymi urządzeniami do pracy w telewizji. Może kiedyś nasze przedszkolaki będą pracować w TVP3?

Zdrowy Uśmiech

17 października powitaliśmy niezwykłego gościa. W ramach poznawania zawodów naszych rodziców oraz wychowania zdrowotnego gościliśmy mamę Mikołaja i Wiktora, Panią Anię Dąbrowską, stomatologa z Centrum Stomatologii Estetycznej przy ul. Sosnowej w Gdańsku oraz Medicodent w Gdyni, która także prowadzi własną praktykę lekarską w Gdańsku przy ul. Grunwaldzkiej 549/1. Tematem spotkania była higiena jamy ustnej. Wprawdzie nikogo nie trzeba przekonywać, że o ząbki trzeba dbać, jednak spotkanie z lekarzem, który o zębach wie wszystko, jest nie do przecenienia. W trakcie zajęć wszyscy mogli zobaczyć całą ludzką szczękę, dowiedzieć się, jak poprawnie szczotkować zęby, aby były zdrowe. W konkursie wiedzy na temat zdrowych zachowań, można było wygrać atrakcyjne nagrody. Wszyscy uczestnicy spotkania będą już wiedzieć co robić by zachować zdrowy uśmiech. Dziękujemy za wizytę, upominki oraz wspaniałą lekcję zdrowia, Pani Aniu!

Pomarańczowy Dzień Dyni

30 października odbył się Dyniowy Bal Jesienny, którego bohaterem była właśnie Dynia. Dynia, jako okaz zdrowia była także mottem przewodnim całego dnia. Towarzyszyła nam na każdym kroku. Pomarańczowy kolor królował w naszym przedszkolu: od ubrań, poprzez bal, dyniowe prace plastyczne, po pomarańczowe – dyniowe posiłki: zupę dyniową oraz ciasto dyniowe. Wszyscy uwielbiamy dynię!