Październik w Puchatku

Październik w Puchatku minął przede wszystkim pod znakiem jesiennego kuchcikowania. Ale nie tylko.

Już na początku miesiąca  Kangurki przygotowały pyszną sałatkę owocową, a Puchatki – warzywną. Wszyscy byli niezwykle przejęci krojąc własnoręcznie owoce i warzywa, mieszając, dodając przyprawy, a na koniec delektując się przepysznymi wytworami.

Tydzień później obchodziliśmy Pomarańczowy Dzień Marchewki. Z tej okazji przybrani w marchewkowe opaski wszystkie puchatkowe przedszkolaki wyciskały soki: marchewkowe i pomarańczowe, a nawet marchewkowo - pomarańczowe. Pomarańcze bowiem mają dużo wspólnego z marchewką – są tego samego koloru! Zabawa była przednia, a efekt natychmiastowy: ekologiczny, prawdziwie zdrowy sok!

Kolejnym produktem, którym zajęli się mali kucharze okazała się papryka. Tym razem  marynowana. Najpierw trzeba było warzywa umyć i pozbawić je pestek. Następnie pokroić w paski i włożyć do słoików. Na koniec zalać przygotowaną - wg przepisu Pani Dyrektor - zalewą. Kto jadł, ten wie jak smakowa... Mniam!

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościliśmy pana Krzysztofa, który od kilku już lat przybliża nam prawa fizyki oraz przeprowadza doświadczenia chemiczne. Maluszki po raz pierwszy zetknęły się z naszym eksperymentatorem. Niektórzy z nieśmiałością, inni bardziej odważnie brali udział w doświadczeniach. Tym razem pan Krzysztof prezentował eksperymenty z wodą, powietrzem i ciepłem. Wszyscy mogli się przekonać jak działa ciepło na różnorodne materiały, jak metal, plastik czy woda. Jak zawsze było ciekawie, wesoło i zajmująco.

A tymczasem maluszki, czyli Tygryski, przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. To był ich wielki dzień uroczystego Pasowania na przedszkolaka. Każdy Tygrysek obiecywał, że będzie chętnie chodził do przedszkola, słuchał pań, będzie grzeczny i zawsze uśmiechnięty, będzie z ochotą zjadał śniadania i obiady, zawsze chętnie bawił się z kolegami i koleżankami, a gdy tylko będzie można, to nawet będzie psocił! Pasowane przez panią Dyrektor ogromną kredką, dumne Tygryski otrzymały pamiątkowe dyplomy.

W ostatnim tygodniu października gościliśmy artystów Teatru Narwal z przedstawieniem pt. „Dorotka w Krainie Oz”. Historia dziewczynki, która chce wrócić do domu z przedziwnej krainy, bardzo wciągnęła nasze puchatkowe przedszkolaki. Razem z Dorotką poznaliśmy jej nowych przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa. Kibicowaliśmy im w pokonywaniu niebezpieczeństw i dążeniu do upragnionego celu. Wszyscy mogliśmy się przekonać, że każdy ma szansę na spełnienie swoich pragnień. A na pewno ten, kto poszukuje mądrości i miłości. Trzeba tylko być odważnym.