Luty w Puchatku

Eksperymenty

1 lutego odbyło się kolejne spotkanie z Panem Krzysztofem. Tym razem tematem zajęćfizyczno-chemicznych było zimno i lód. W trakcie eksperymentów poznaliśmy wszystkie stany skupienia wody: lód, płyn i parę gazową.Dowiedzieliśmy się, co to jest suchy lód, jak można go zrobić i jak na suchy lud reagują metale. W bardzo spektakularny sposób pan Krzysztof pokazał nam jak suchy lód zamienia się – sublimuje - w gaz. To było niesamowite doświadczenie!

Dzień Babci i Dziadka

W tym roku Dzień Babci i Dziadka świętowaliśmy 13, 14 i 15 lutego, bowiem w tych dniach gościliśmy ich w naszym przedszkolu. Z tej okazji maluszki przygotowały piękny występ artystyczny. Śpiewając i recytując wierszyki sprawiły swoim ukochanym gościom dużo radości i wzruszeń. Natomiast starszaki i średniaki, każde osobno, przygotowały z tej okazji przedstawienie pt”Czerwony Kapturek”, na podstawie bajki-grajki Jana Brzechwy. Po zakończeniu części artystycznej wszystkie Babcie i Dziadkowie obdarowani zostali przez swoje wnuczęta drobnymi upominkami oraz zasiedli do wspólnej biesiady. Na wielkie brawa zasłużyły wszystkie puchatkowe przedszkolaki. W szczególności Tygryski, które odważnie i z pełną powagą 3-latków, wystąpiły przed swoimi gośćmi.

Teatrzyk

21 lutego przybył do nas Teatrzyk Koperek z przedstawieniem pt. „Dr Dolittle”. Znany lekarz zwierząt, który posiadł niesamowitą umiejętność porozumiewania się ze swoimi pacjentami, niezmiernie bawił licznie zgromadzoną publiczność. Na przedstawieniu gościliśmy bowiem starszaków z przedszkola Słoneczna Kraina. Pomoc zwierzętom to główne zadanie doktora, a pomoc doktorowi to zadanie, którym chętnie i z przyjemnością sprostały nasze przedszkolaki.