Luty w Puchatku

Teatrzyk
W bajkach może zdarzyć się wszystko. Również zima bez ani jednego płatka śniegu. W bajce można też znaleźć klucz do Krainy Wyobraźni. Co to za miejsce, jak tam trafić? - tego mogliśmy dowiedzieć się podczas przedstawienia teatru“Narwal” z Białegostoku pod tytułem “Jak wyobraźnia Mariuszka sprawiła, że zima śnieżna była”. Główny bohater Mariuszek tak bardzo pragnął zimy, że wymyślił podróż do krainy śniegu. W czasie wyprawy spotkał Dziadka Mroza i Panią Zimę. Dziadek Mróz naprawił maszynę do produkcji śniegu i dzięki temu wszystkie dzieci mogły lepić bałwanki i jeździć na sankach.
Dzień Babci

Jak co roku nasza Puchatkowa Rodzinka zaprosiła swoje najukochańsze Babcie i cudownych Dziadków do naszego przedszkola na uroczystość z okazji Ich Święta. Maluszki, Starszaki i Średniaki przygotowały się na te wizyty bardzo starannie. Uczyły się piosenek, wierszyków, tańców,  przygotowały własnoręcznie upominki. Niestety, Tygryski - z powodów niezależnych - nie mogły ugościć swoich Babć i Dziadków. Mamy nadzieję, a właściwie pewność, że za rok nic nam w tym nie przeszkodzi!

Za to Kangurki i Puchatki mogły cieszyć się z wizyty tak wspaniałych Gości. A nasi Goście z występów swoich ukochanych wnuków! Radości i wzruszenia nie krył nikt. Były wielkie brawa dla naszych małych artystów oraz czas na „małe co nieco” przy suto zastawionych stołach. Wszyscy Rodzice przyczynili się do tak wystawnego przyjęcia dla naszych puchatkowych przedszkolaków i ich kochanych Babć i Dziadków. Serdecznie dziękujemy za ciasta, ciasteczka i różne smakołyki, które cieszyły nasze podniebienia. Szczególnie dziękujemy Państwu Szot za przepyszne pierogi z ich własnej Pierogarni one way mieszczącej się w Osowie przy ul. Kwiatkowskiego 11a. 

Wszystkim miłym Gościom za tak liczne przybycie i wspólnie spędzone chwile pełne zabawy i wzruszeń dziękujemy i zapraszamy za rok!

Dzień Pizzy

10 lutego obchodziliśmy Dzień Pizzy. Wszyscy zamieniliśmy się w kucharzy, a właściwie wesołych Włochów, którzy pizzę uwielbiają, jak mało kto. Zwłaszcza taką, którą upieką własnoręcznie i sami zdecydują o doborze składników. Każda grupa przygotowała ciasto i farsz wg uznania i preferencji kulinarnych. Każda pizza powędrowała do piekarnika i została ze smakiem zjedzona, jako drugie danie obiadowe. Pizze byłe przepyszne i nawet malkontenci, którzy nie przepadają za pizzą, skusili się i zjedli ją ze smakiem. Czego wszystkim życzymy przy pieczeniu rodzinnych pizz!

Szkoła językowa

W połowie miesiąca grupa Starszaków i Średniaków wyruszyła na zajęcia ekologiczno – językowe do Szkoły Językowej Helen Doron mieszczącej się w Osowie. Tematem lekcji była łąka, a w szczególności jej mieszkańcy – znane nam już pszczoły. Tym razem o pszczołach mogliśmy porozmawiać po angielsku. Zajęcia były bardzo zajmujące, a nasze Puchatki i Kangurki bardzo pojętne i lotne, jak....pszczoły właśnie.  Bo przecież zapału do poznawania, zbierania nowych doświadczeń i przyswajania umiejętności im nie brakuje. A z językiem angielskim są za pan brat! Serdecznie dziękujemy!

Eksperymenty

Kolejne zajęcia eksperymentalne, które przeprowadził pan Krzysztof dotyczyły cząsteczek, detergentów i promieniowania. Tym razem nasz przewodnik po chemii i fizyce wprowadził nas w barwny świat chcąc wytłumaczyć, że materię można rozdzielić na bardzo małe elementy – cząsteczki, których tak naprawdę nie widać gołym okiem. Poprzez doświadczenia mogliśmy się przekonać, że różne cząsteczki można też łączyć i powstają w ten sposób całkiem nowe substancje, a niektóre z nich promieniują - oddają ciepło. Wszystko to, o czym opowiadał i co pokazywał nasz gość, było bardzo ekscytujące i oczywiście naukowo sprawdzalne.

Biblioteka Oliwska

W drugiej połowie lutego do Biblioteki Oliwskiej wybrały się Średniaki. Nasze Kangurki zostały oprowadzone po całej bibliotece przez miłą panią bibliotekarkę. Zapoznały się z czytelnią oraz wypożyczalnią. Dowiedziały się, jak można korzystać z biblioteki i przekonały się, że w bibliotece jest cicho, mimo że bardzo ciekawie. Każdy Kangurek mógł oglądać tyle książek, na ile miał ochotę, mógł przebierać w nich do woli. Wszyscy uważnie i w skupieniu wysłuchali opowiadania P. Cleveland-Pech pt. „Słoń w autobusie” oraz rozmawiali na temat jego przygód. Na koniec każdy mógł – i to na podłodze -  pokolorować własnego słonia. Okazało się, że w bibliotece można spędzić bardzo ciekawie czas, a jeśli ktoś się znudzi, bo jeszcze nie umie czytać – może układać puzzle, rysować, kolorować, budować z klocków, a nawet pograć w gry planszowe. Całkiem przyjemne miejsce...

Bal Karnawałowy

Innym sposobem na relaks okazał się Karnawałowy Bal Przebierańców, który odbył się w naszym przedszkolu pod koniec lutego. Tego dnia każdy mógł zamienić się - jak w bajce – w co chciał i w kogo chciał. W przedszkolu pojawiły się więc: królewny, księżniczki, biedronki, myszki Miki, i myszki Mini, motylki, supermany, spidermany, strażacy, dinozaury, koty, piraci i inne stwory, bardziej lub mniej rzeczywiste. Wszystko po to, aby dobrze się bawić przy muzyce: tańczyć, tańczyć, tańczyć... Ale także brać udział w konkursach: sprawnościowych, śpiewaczych, recytatorskich. Było gwarnie i wesoło. A do tego każdy uczestnik mógł pozować do zdjęć. Na pamiątkę.