Listopad w Puchatku

Wycieczka do Experymentu

9 listopada Kangurki i Puchatki pojechały na wycieczkę do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. W ramach wycieczki zwiedzały stałe wystawy. Poprzez działania własne – dotykanie eksponatów obowiązkowe! - zdobywały ważne doświadczenia pozwalające odkrywać tajemnice fizyki i przyrody.

Kangurki wzięły udział w lekcji edukacyjnej pt. „Nie bój się robaczku!”. W fartuchachokularach ochronnych mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: Czym się żywi gąsienica? Podczas zajęć mali naukowcy zapoznali się z profesjonalnym sprzętem laboratoryjnym: probówkami, lupą, mikroskopem. Dla naszych Średniaków była to bardzo ekscytująca i interesująca lekcja.

Puchatki z kolei na zajęciach pt. „Matematyczni superbohaterowie” próbowali znaleźć odpowiedź na główne pytanie : Czym właściwie jest matematyka? W trakcie lekcji puchatkowe Starszaki miały za zadanie rozwiązać szereg matematycznych łamigłówek, aby móc uratować magiczną krainę Matlandię. Nasze Puchatki spisały się znakomicie – rozwiązały wszystkie łamigłówki! Gratulujemy!

Autochodzik

Nasze przedszkole bierze udział w akcjiedukacyjnej AUTOCHODZIK: KOŁA STOP, ROBISZ KROK, która to akcja wprowadza dzieci w świat ruchu drogowego. Poprzez ćwiczenia dzieci uczą się prawidłowych nawyków, które zwiększają ich bezpieczeństwo na drodze. W związku z tym każde wyjście z przedszkola, każdy spacer w najbliższej okolicy jest wykorzystywany do tego, by prawidłowo i bezpiecznie zachowywać się na przejściach dla pieszych na chodniku oraz na drodze, gdzie jest ich brak.W listopadzie Puchatki wybrały się celowo na najbliższe przejście dla pieszych przy dworcu PKP, by zwrócić uwagę na znaki drogowe, które ułatwiają i jednocześnie porządkują poruszanie się na drodze wszystkim jej użytkownikom.Mamy nadzieję, że poprzez takie akcje zwiększy się świadomość nie tylko przedszkolaków, ale także ich najbliższych, zarówno rodziców, dziadków jak i opiekunów.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazjikażdy mógł przynieść do przedszkola ulubionego pluszaka. Mięciutki, taki do przytulania, kiedy jest sennie, miło i też wtedy, gdy jest trochę smutno... Miś niezastąpiony jest w każdej sytuacji. U nas było wesoło i radośnie.

Z okazji misiowego święta nasze przedszkolaki wzięły udziałw międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym organizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 39 w Oliwie. Najpiękniejsze prace zostały docenione i nagrodzone przez organizatorów.Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy nagrodzonym!

Teatrzyk

27 listopada gościliśmy aktorów teatru Fantazja z przedstawieniem „Pinokio”. Niecodzienne przygody drewnianego chłopca zawsze wywołują emocje. Ale też refleksje na temat obowiązków, szacunku dla rodziców i zaufania. Ta ostatnia kwestia jest szczególnie aktualna. Trzeba bardzo dobrze zastanowić się, kto zasługuje na zaufanie, a kogo nie można nim obdarzyć. Nie wszyscy mają dobre intencje i o tym najmłodsi muszą pamiętać.

Przebieranki

Ostatni miesiąc jesieni zakończył się pokazem przebierańców z okazji Halloween. Z tego powodu został ogłoszony konkurs na najbardziej oryginalny strój. Wszystkim rodzicom dziękujemy za ogromne zaangażowanie i niewiarygodną inwencję twórczą. Stroje były przepiękne, a dzieci świetnie się bawiły. Jury konkursu miało niezwykle trudne zadanie, bo takich pomysłów nie powstydziłby się żaden profesjonalny projektant. Wszystkim gratulujemy pomysłów, a zwłaszcza zwycięzcom i ich rodzicom!