Kwiecień w Puchatku

Kuchcikowanie

12 kwietnia obchodziliśmy Dzień Brązowy, jak czekolada. Z tej okazji Kangurki i Tygryski piekły czekoladowego Murzynka, a Puchatki tworzyły przesłodki blok czekoladowy wg przepisu pani Darii. W całym przedszkolu roznosił się aromatyczny zapach czekolady właśnie, i wszyscy z niecierpliwością czekali na podwieczorek, kiedy to mogliśmy delektować się smakołykami.

19 kwietnia, aby choć troszkę pozbyć się wyrzutów sumienia po słodkościach poprzedniego tygodnia, Puchatki przygotowały dla wszystkich sałatkę jarzynową. Kroili, wrzucali do miski, mieszali, przyprawiali, jak prawdziwi mistrzowie kuchni... Do degustacji zaprosili wszystkich, którzy nie boją się jarzyn. Sałatka była wyśmienita. Dziękujemy!

 

Wycieczka do telewizji

W połowie kwietnia, w ramach poznawania zawodów i pracy naszych rodziców, zostaliśmy zaproszeni przez mamę Julii z grupy Starszaków do Telewizji Polskiej w Oliwie. Wybraliśmy się do Oliwy w dwóch turach. Jako pierwsi zwiedzały siedzibę telewizji Puchatki, a Kangurki tydzień później. To były ekscytujące wydarzenia. Wszyscy mogliśmy poczuć się, jak dziennikarze i prezenterzy, których można zobaczyć na ekranie telewizora. Zwiedziliśmy wszystkie najważniejsze pomieszczenia: studio telewizyjne, pomieszczenie reżyserskie, pomieszczenie dźwiękowca oraz redakcję, gdzie przygotowuje się informacje. Mama Julii opowiedziała nam, jak powstaje program telewizyjny, w którym musi ze sobą współgrać: obraz, dźwięk i napisy. Kangurki nagrały, a potem wysłuchały zaśpiewaną przez siebie piosenkę o wiośnie. Bardzo interesujące okazało się muzeum telewizyjne, w którym mogliśmy podziwiać stare odbiorniki, różnego rodzaju nagrywarki, lampy, kamery telewizyjne, taśmy filmowe i wiele, wiele innych zagadkowych maszyn i urządzeń, które były kiedyś używane w produkcji telewizyjnej. Wszystkiego mogliśmy dotknąć, z bliska obejrzeć. W drodze powrotnej spacerowaliśmy po pięknym Oliwskim Parku, w którym przyroda budziła się do życia. Połączyliśmy więc poznawanie techniki stworzonej przez człowieka z obserwacją przyrodniczą. Mamie Julii składamy serdeczne podziękowania: Dziękujemy Pani Redaktor!

 

Wizyta Pani Doktor

Z kolei 23 kwietnia, przybyła na nasze zaproszenie mama Jasia z grupy Maluszków i Mai z grupy Starszaków, która opowiedziała nam o pracy lekarza. Przyniosła ze sobą narzędzia, którymi posługują się lekarze przy badaniu chorych. Każdy mógł wziąć je do ręki i uważnie przyjrzeć się ich budowie. Nasze puchatkowe przedszkolaki wprawdzie już to wiedzą, ale Pani Doktor przypomniała, jak ważna dla zachowania zdrowia jest higiena rąk. Mogliśmy także sami - na sobie lub na misiach - ćwiczyć pierwszą pomoc. Wszyscy z ochotą, samodzielnie lub z pomocą, zakładali opatrunki, przyklejali plastry oraz bandażowali „chore” głowy, ręce, nogi... Za wspaniałą lekcję serdecznie dziękujemy Pani Doktor!

 

Eko Festyn

27 kwietnia Starszaki wzięły udział w V edycji Eko Festynu zorganizowanym przez Stowarzyszenie „INNE jest piękne”. Puchatki pieszo dotarły do parku Heleny/Diany. W trakcie trwania festynu zaprezentowały prace na konkurs plastyczny, wykonane w przedszkolu, wzięły udział w grach i zawodach sportowych. Bardzo dobrze poradziły sobie z segregacją śmieci oraz utworzyły obraz z nakrętek po napojach. Praca plastyczna na konkurs „Człowiek w królestwie pszczół”, którą Puchatki wykonały w przedszkolu, została nagrodzona i wszyscy mogli ją obejrzeć na wystawie w C.H. Osowa. Nagrodzonym Starszakom gratulujemy! A wszystkim puchatkowym uczestnikom festynu serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszego przedszkola na forum Osowy.