Czerwiec w Puchatku

Dzień Rodziny

Czerwiec upłynął pod znakiem uroczystości przedszkolnych. Wszyscy spodziewaliśmy się w naszym przedszkolu wyjątkowych gości i wszyscy przygotowywaliśmy się do tego z wielkim przejęciem. Przed nami były bowiem Uroczystości z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty oraz zakończenie roku szkolnego Starszaków.

 

Kangurki

19 czerwca, odbyła się Uroczystość w grupie Kangurków, które przygotowały dla swoich Rodzicówprzedstawienie pt. „Czerwony Kapturek” orazczęść artystyczną złożoną z piosenek i wierszyków. Zarówno po polsku, jak i po angielsku. Przedstawienie, które wcześniej obejrzały nasze Babcie i Dziadkowie, okazało się strzałem w dziesiątkę. Kangurki to wspaniali aktorzy. Oklaskiwani gromkimi brawami mali artyści zaprosili też swoich gości do wspólnej zabawy, a następnie na skromny poczęstunek. Upominki, które własnoręcznie stworzyły, również trafiły do rąk Rodziców, którzy nie kryli dumy ze swoich pociech. A także wzruszenia.

 

Puchatki

Dzień Rodziny w grupie Puchatków, czyli u Starszaków, został połączony z zakończeniem roku szkolnego. Uroczystość, która odbyła się także 19 czerwca, rozpoczęła się przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Starszaki wystawiły to przedstawienie także po raz drugi - tym razem dla swoich Rodziców. Przygotowały także część artystyczną z wierszykami, piosenkami i wspólnymi zabawami z Rodzicami. Pani Dyrektor uroczyście pożegnała Starszaki wręczając im dyplomy i książkowe upominki. A Puchatki wręczyły swoim Rodzicom własnoręcznie zrobione prezenty. Wzruszeń i podziękowań nie było końca. Wszystkim Rodzicom za wieloletnią współpracę jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a naszym Puchatkom życzymy samych sukcesów wtrakcie szkolnej przygody!

 

Tygryski

Już po raz drugi Tygryski gościły swoich Rodziców na uroczystości przedszkolnej. I tym razem przygotowały dla nich specjalny występ złożony z wierszyków i piosenek. Także po angielsku. Wszystkie Tygryskowe Maluszki były bardzo dzielne i odważne. Pięknie śpiewały i recytowały wierszyki. Nie obyło się bez wspólnej zabawy. Wzruszeni Rodzice zostali także obdarowani prezentami przez swoje pociechy i wspólnie spędzili radosne chwile w przedszkolnej Puchatkowej Rodzince.

 

Pierogarnia po raz drugi

Kangurki zostały również zaproszone przez Rodziców Leona i Tosi do pierogarni na warsztaty z lepienia pierogów. Było to kolejne spotkanie w ramach poznawania pracy naszych Rodziców. 20 czerwca wyruszyliśmy pieszo do pierogarni One way, a na deptaku powitał nas Leon we własnej osobie. Zaprosił nas do środka, gdzie czekali na nas jego Rodzice. Zostaliśmy oprowadzeni przez właścicieli. Zwiedziwszy kuchnię, umyliśmy i zdezynfekowaliśmy ręce, aby rozpocząć naukę. Okazało się, że lepienie pierogów nie jest takie łatwe. Wymaga siły przy wałkowaniu ciasta oraz precyzji przy lepieniu, aby farsz nie wypłynął w trakcie gotowania. Za to praca przyniosła smakowite efekty, bo pierogi znikły prawie w całości. Okazało się, że byliśmy najmłodszą grupą, jaka kiedykolwiek pojawiła się na warsztatach! Ale Kangurki to dzielne przedszkolaki i z nie jednymi pierogami sobie poradzą. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Rodzicom Tosi i Leona za tak wspaniałe zajęcia!