GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Szanowni Państwo,

Nazywam się Sylwia Łukaszewicz i jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W trakcie studiów ukończyłam, dodatkową 2-letnią specjalizację ze Sportowej Odnowy Biologicznej i Fizjoterapii, jak również, podyplomowe studia z gimnastyki korekcyjnej i wczesnego usprawniania. Z przedszkolem Puchatek współpracuję od 2008 roku, a gimnastykę korekcyjną prowadzę już od 2005roku.

Wśród natłoku dziecięcych zajęć - m.in. z tańca, karate, języka angielskiego, rytmiki, gimnastyka korekcyjna jest zapomnianą dziedziną, a jakże przecież ważną! Wady postawy ciała, anomalie rozwojowe stały się obecnie nader częste, obejmują ponad 80% dzieci przedszkolnej i młodzieży szkolnej. Najczęściej obserwuję boczne skrzywienia kręgosłupa, asymetrie barków, łopatek, trójkątów talii, nadmiernie zaakcentowane krzywizny w płaszczyźnie strzałkowej oraz wady stóp, a co za tym idzie koślawości kolan.

Gimnastyka korekcyjna jest częścią wychowania fizycznego i obowiązują w niej zasady i metody wychowania fizycznego. Ale jednocześnie gimnastyka korekcyjna, jest specyficzną formą ćwiczeń fizycznych, w których ruch został w pewnej mierze podporządkowany celom terapeutycznym. Wczesne rozpoznanie wad postawy, przy systematycznej pracy, pozwala całkowicie zminimalizować wadę, lub po prostu się jej pozbyć.

W swoim dorobku zawodowym mam wiele takich dzieci, których mądrzy rodzice w porę interweniowali i uniknęli problemów w przyszłości.

Z dziećmi pracuje na różnorodnym sprzęcie, starając się, by moje zajęcia były jedyne i niepowtarzalne. Szczudła, ‘jeżyki’, maty sensoryczne, drabinki, piłki, trampoliny, woreczki, papierowe rury, laski gimnastyczne - to tylko cześć sprzętu, jaki zabieram ze sobą na zajęcia. W dalszej części przedstawiam zdjęcia z zajęć, które prowadzę m.in. w przedszkolach.

Zapraszam do współpracy!

prev next